Optimalizace webu (SEO)

Každý web, třebaže byl při spuštění řádně nebo v dobré víře nakonfigurován, začne časem trpět nedostatkem údržby. O web se nikdo nestará, jeho vzhled a obsah zastarává, texty nejsou aktualizované a web často nesplňuje ani základní požadavky pro to, aby byl snadno nalezitelný vyhledávači (Seznam, Google apod.). V důsledku tak váš web neplní svou hlavní funkci – nepřivádí vám nové zákazníky a nepřináší zisk, protože se o něm nikdo nedozví.

Co je optimalizace pro vyhledávače

Upadající návštěvnost a jiné neduhy vašeho webu vám může pomoci vyřešit tzv. optimalizace pro vyhledávače (SEO – Search Engine Optimization). Optimalizace webu pro vyhledávače (lépe řečeno – optimalizace webu pro jeho snadnou nalezitelnost) není žádná podvodná technika, ale způsob, jak odhalit a odstranit problémy vašeho webu, zjistit, proč ho vyhledávače ignorují nebo dokonce penalizují, a jak jasně a zřetelně vyhledávačům (Seznam, Google) sdělit, co nabízíte, a přitáhnout ty správné návštěvníky, kteří právě vaše služby hledají.

SEO není nic složitého, ale je náročné na čas, znalosti a zkušenosti. Jestliže se vám do toho nechce, nebo tomu nerozumíte, rád se toho ujmu za vás.

Co vám nabízím

Předně nabízím provedení jednorázové optimalizace webu, která může zahrnovat např.:

  • základní analýzu webu z hlediska SEO, přístupnosti a použitelnosti,
  • průzkum toho, jak si váš web vede v internetovém prostoru (je-li řádně indexován vyhledávači, jakou má konkurenci apod.),
  • přezkoumání zdrojového kódu a odhalení případných chyb a nedostatků,
  • kompletní revizi textů a jejich jazykovou a typografickou úpravu,
  • vytvoření nových textů (copywriting)
  • a další.

Pokud mi to technické možnosti dovolí, mohu provést upgrade redakčního systému (WordPress), případně další změny. Vaše stránky mohu poté dále spravovat, případně poskytovat technickou podporu.

Váš web bude poté:

  • snadněji nalezitelný a indexovatelný vyhledávači (jako jsou Seznam, Google atd.),
  • přístupnější a použitelnější pro návštěvníky,
  • jazykově a typograficky správný, bez překlepů a pravopisných chyb.

Proč si pro SEO vybrat právě mě?

Nejsem anonymní firma, která vám naúčtuje desetitisíce a pak s vámi přestane komunikovat. Veškeré práce provádím já sám a jednat budete se mnou osobně. Ctím nade vše dlouhodobé vztahy s klienty. Pokud mě váš projekt zaujme a padneme si vzájemně do oka, může to být začátek naší dlouholeté spolupráce do budoucna.

Rád pracuji pro drobné podnikatele, řemeslníky a malé firmy a vážím si toho, že mi důvěřují. Nejsem vševědoucí, spoustu věcí neumím, vlastně se na vašich projektech stále učím novým věcem a získávám zkušenosti. Pokud nicméně nebudu schopen či ochoten právě vaše požadavky splnit, na rovinu to přiznám a spolupráci včas ukončíme.

Zaujala vás moje nabídka? Kontaktujte mě →

Moji stálí a dlouhodobí klienti

Vlastní projekty